Televízia priateľov prírody

Zomierajú postojačky

Priekopník slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie nám odkázal: „Zachovajte lesy potomstvu“. Už v polovici 18. storočia začal vysádzať nové lesy na plochách, ktoré boli zdevastované ťažbou dreva pre potreby banského a hutníckeho priemyslu.  Dovtedy boli pojmy „zalesňovanie“ a „obhospodarovanie lesov“ neznáme. Dokumentárny film „Zomierajú postojačky“ zobrazuje aktuálnu situáciu v slovenských lesoch poznačenú gradáciou lykožrútov a manažovaním lesného prostredia postihnutého kalamitami. Pripomína udalosti z roku 2004, kedy Slovensko zasiahla najväčšia veterná kalamita v histórii, analyzuje dopady cinického prístupu spoločnosti k tejto živelnej pohrome. Film vypovedá o efektívnej symbióze človeka a prírody v urbanizovanej krajine, ale taktiež kladie otázky, na ktoré si môže divák odpovedať sám: Strácame úctu k zeleným lesom?  Chránime v lesoch hodnoty, ktoré nám dávajú, alebo procesy, ktoré v nich prebiehajú?

 

TRAGICKÝ OSUD SLOVENSKÝCH LESOV

 

Pozrite sa dovnútra slovenských lesov, nechajte sa unášať faktami. Dotknite sa prírody v jej nefalšovanej podobe. Dotknite sa prírody, ktorá dokáže ničiť samú seba. No, my ľudia, v nej chceme žiť a zodpovedne sa zúčastňovať na tvorbe jej diela.

 

Pozrite si tento film a zistíte, prečo ešte aj v 21. storočí stromy zbytočne...

 

Film Zomierajú postojačky bol uvedený do života 7.12.2013,  odvtedy je umiestnený aj na webstránke Slovenskej lesníckej komory, pozrite tu: POZRI!

 

 

 

Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie