TELEVÍZIA PRIATEĽOV PRÍRODY
Prihlásiť Registrácia
Novinky 20.09.2016
Novinky 20.09.2016
1, Doplnili sme nové reportáže Filmy o prírode/Ochrana prírody:
Cestovná mapa
Jesetery
Krúžkovanie orla
Natura 2000
Netopiere
Obojživelníky
Stlpy smrti
Sysle
Zubry

Čítať viac >>
Halali
Halali
História poľovníckych výstav
Reportáž prevedie divákov dôležitými míľnikmi poľovníckych výstav na území Slovenska od roku 1910 až po súčasnosť, taktiež predstaví priority Slovenskej poľovnícke komory, ktorá zastrešuje aktivity poľovníkov na Slovensku.

Chov zveri v revíroch
Reportáž o špecifikách chovu zajačej a raticovej zveri vo voľnej prírode. Dobré rady priamo od výskumníkov z Centra živočíšnej výroby v Nitre.

Poľovnícke trofeje
Reportáž z Celoslovenskej poľovníckej výstavy Poľovníctvo a príroda, kde predstavili poľovníci trofeje zveri ulovenej za posledných päť rokov na Slovensku.
Čítať viac >>
Novinky
Novinky
Prehľad aktualizácie:

1, Doplnili sme nové reportáže:
Tatranská kosa - /Lesníctvo/
Deň stromu - /Lesníctvo, Podujatia/
Lesy bez bariér - /Halalíkovo pre deti/

2, Doplnili sme nové reportáže Archív:
Relácia č.1 / 2011
Relácia č.2 / 2011

3, Spustili sme novinku Buď reportérom Halali.
Viac o novinke nájdeš > TV RELÁCIA > SPRÁVY

Čítať viac >>
Buď reportérom Halali
Buď reportérom Halali
Ak filmuješ, alebo fotografuješ prírodu neváhaj a začni tvoriť prvé a aktuálne správy z prírody. Tvoje zábery, prípadne zostrihané reportáže, odvysielame na www.halali.sk, alebo v televíznej relácii Halali na RTVS.

Videá, fotografie, tipy do vysielania posielajte na halali@halali.sk Každý z Vás, kto nám pošle zaujímavú videoreportáž, alebo videozostrih získava tričko s logom relácie Halali.
Čítať viac >>
Krajina bez tieňa
Krajina bez tieňa
Pozrite si film o lesoch, v ktorých je miesto aj pre človeka...

Filmový dokument o význame racionálnej starostlivosti o lesy, ktoré nám dávajú vzduch, vodu, obnoviteľné suroviny a priestor na život.

Žijeme v betónových domoch, moderných bytoch, či v luxusných rezidenciách, no nikdy by sme nemali opustiť lesy, ktoré, či chceme alebo nie - sú našim domovom. Americký investor a v súčasnosti tretí najbohatší muž sveta Warren Edwart Buffett povedal: „Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom.“

Čítať viac >>
Zomierajú postojačky
Zomierajú postojačky
Pozrite si film Zomierajú postojačky - Tragický osud slovenských lesov

Priekopník slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie nám odkázal: „Zachovajte lesy potomstvu“. Už v polovici 18. storočia začal vysádzať nové lesy na plochách, ktoré boli zdevastované ťažbou dreva pre potreby banského a hutníckeho priemyslu. Dovtedy boli pojmy „zalesňovanie“ a „obhospodarovanie lesov“ neznáme. Dokumentárny film „Zomierajú postojačky“ zobrazuje aktuálnu situáciu v slovenských lesoch poznačenú gradáciou lykožrútov a manažovaním lesného prostredia postihnutého kalamitami.
Čítať viac >>
Zvieracia záchranka
Zvieracia záchranka
Príroda okolo nás sa už dlhú dobu a bohužiaľ stále častejšie dostáva do konfliktu s ľuďmi a vôbec rôznymi vplyvmi antropogénneho charakteru. Medzi takto najviac postihnuté zložky prírody patrí najmä voľne žijúce živočíchy. Mnohé zvieratá hynú pri stretoch s dopravnými prostriedkami.
Čítať viac >>

TV RELÁCIA

 

MÁME SKÚSENOSTI

 

     15. apríla 2016 uplynulo 16 rokov od odvysielania prvej premiéry televízneho magazínu Halali, ktorý do vysielania Slovenskej televízie pripravuje skupina televíznych tvorcov so sídlom v Považskej Bystrici. Názov relácie  HALALI – pochádza z francúzskeho slova „Ha-la-lit“ označujúceho slávnostné fanfáry, ktoré sa v minulosti "trúbili" na lesných rohoch. „Halali“ v televíznej relácii predstavuje vzdanie pocty slovenskej prírode a vidieku, teda aj ľuďom, ktorí v ňom žijú a starajú sa o zachovanie jedinečnosti ukrytej v prírodných krásach, faune a flóre. V televíznej relácii používajú tvorcovia výrazové prostriedky, ktorých cieľom je spopularizovať odbornú problematiku v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, ochrany prírody, environmentálnej politiky, rozvoja vidieka, veterinárnej problematiky, obhospodarovania lesného pôdneho fondu i poľovníctva na Slovensku. Priestor dostávajú aj ďalšie témy: kynológia, sokoliarstvo, turistika - cykloturistika, včelárstvo, chov koní a množstvo ďalších vidieckych aktivít.

 

NEFABULUJEME


     Cieľom magazínu Halali a webovej stránky www.halali.sk – televízia priateľov prírody nie je bulvarizovať témy a šokovať divákov, my prinášame faktografické a overené informácie. Nefabulujeme, neprikrášľujeme, nemanipulujeme s recipientmi. Relácia Halali predstavuje aktivity manažérov krajiny, teda prácu, ktorá vyžaduje odbornosť, trpezlivosť a vizionárov, veď lesy nám poskytujú nenahraditeľné a životodarné hodnoty. Podľa posledných výskumov máme na Slovensku jeden z najvyšších koeficientov biodiverzity v rámci krajín EÚ, a to nie je výsledok jedného - dvoch rokov, to je uvedomelá činnosť generácií lesníkov, profesionálnych ochrancov i priateľov prírody, ktorí racionálne ovplyvňujú naše lesy. Lesnatosť Slovenska je 43% a lesy potrebujeme všetci bez ohľadu na vek, sociálny status, či vzdelanie. Bez lesov niet života.

 

SME SLEDOVANÍ


     Okrem vecnosti a kvality dosahujeme úspech z hľadiska presvedčivého a zaujímavého spracovania jednotlivých tém. Dôkazom sú aktuálne výsledky prieskumu sledovanosti relácie Halali verejnoprávnej televízie, priemerne sleduje reláciu cca 80 tisíc divákov, koeficient ich spokojnosti dosiahol hodnotu +7,5 (hodnotí sa od -10 do +10 bodov). Jeden príklad za všetky: v čase vysielania súťaže o vecné ceny nám prišlo do redakcie za jeden rok cca 29 tisíc listov poslaných klasickou poštou. Ďakujeme Vám, milí diváci. Urobíme všetko preto, aby ste v Halali našli informácie, ktoré vám pomôžu pri manažovaní prírodného prostredia, pri vašich vychádzkach do prírody a pri poznávaní jedinečnosti nádhernej vidieckej krajiny Slovenska.

 

NESEDÍME V TIENI


     W.E. Buffet povedal: „Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom“. Upozornil nielen na význam racionálnej starostlivosti o lesy a prírodu, ale ponúka aj možnosť zamyslieť sa nad vlastným postojom k životu. Halali nesedí v tieni, ale rozpráva o nenahraditeľných hodnotách, ktoré mnohí považujú za celkom bežné veci. Jeden strom denne zásobuje kyslíkom štvorčlennú rodinu, ktorá ho nemusí kupovať v supermarkete. Ak prejdete autom 100 kilometrov a spálite 6 litrov nafty, vypustíte do ovzdušia 15 kg oxidu uhličitého. No nikto vás za to nepotrestá, pretože zelený les našťastie pracuje pre nás a za nás. Jeden hektár zdravého lesa spracuje za 24 hodín asi 900 kg oxidu uhličitého a vyprodukuje asi 650 kg kyslíka. A koľko kyslíka spotrebuje za rok dospelý človek? Sledujte Halali, pozerajte si videá na webe a zistíte aj odpoveď na túto otázku.

 

Novinky
20. September 2016
AKTUALIZÁCIA 20.09.2016
AKTUALIZÁCIA 20.09.2016
1, Doplnili sme nové reportáže Filmy o prírode/Ochrana prírody: Cestovná mapa Jesetery Krúžkovanie orla Natura 2000 Netopiere Obojživelníky Stlpy smrti Sysle Zubry
Čítať viac >>
14. September 2016
AKTUALIZÁCIA
AKTUALIZÁCIA
Prehľad aktualizácie: 1, Doplnili sme nové reportáže: Tatranská kosa - /Lesníctvo/ Deň stromu - /Lesníctvo, Podujatia/ Lesy bez bariér - /Halalíkovo pre deti/ 2, Doplnili sme nové reportáže Archív: Relácia č.1 / 2011 Relácia č.2 / 2011 3, Spustili sme novinku Buď reportérom Halali. Viac o novinke nájdeš > TV RELÁCIA > SPRÁVY
Čítať viac >>
29. Jún 2016
Zvieracie záchranky
Príroda okolo nás sa už dlhú dobu a bohužiaľ stále častejšie dostáva do konfliktu s ľuďmi a vôbec rôznymi vplyvmi antropogénneho charakteru. Medzi takto najviac postihnuté zložky prírody patrí najmä voľne žijúce živočíchy. Mnohé zvieratá hynú pri stretoch s dopravnými prostriedkami.
Čítať viac >>
29. Jún 2016
Lesnícke dni 2016
Jubilejný desiaty ročník zeleného podujatia Lesnícke dni 2016 sa uskutočnil vo Zvolene. Hlavné motto 10. ročníka Lesníckych dní: „Zelená dekáda - rastieme ďalej!" sa naplno prejavilo aj v úsilí lesníkov.
Čítať viac >>
28. Jún 2016
Krajina bez tieňa
Filmový dokument o význame racionálnej starostlivosti o lesy, ktoré nám dávajú vzduch, vodu, obnoviteľné suroviny a priestor na život. Žijeme v betónových domoch, moderných bytoch, či v luxusných rezidenciách, no nikdy by sme nemali opustiť lesy, ktoré, či chceme alebo nie - sú našim domovom.
Čítať viac >>
08. Jún 2016
Zomierajú postojačky
Priekopník slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie nám odkázal: „Zachovajte lesy potomstvu“. Už v polovici 18. storočia začal vysádzať nové lesy na plochách, ktoré boli zdevastované ťažbou dreva pre potreby banského a hutníckeho priemyslu. Dovtedy boli pojmy „zalesňovanie“ a „obhospodarovanie lesov“ neznáme.
Čítať viac >>