TELEVÍZIA PRIATEĽOV PRÍRODY
Prihlásiť Registrácia
SOKOLIARSTVO
SOKOLIARSTVO
Pozrite si reportáž o histórii a súčasnosti sokoliarstva na Slovensku, ktoré má ambíciu stať sa nehmotným kultúrnym dedičstvom UNESCO.
Čítať viac >>
SLEDOVANOSŤ
SLEDOVANOSŤ
Dňa 19. februára 2017 sledovalo televíznu reláciu Halali 110 tisíc divákov. Bola druhým najsledovanejším programom DVOJKY. Ďakujeme Vám, milí naši diváci.
ALLIANZ-SLOVENSKÁ POISŤOVŇA
ALLIANZ-SLOVENSKÁ POISŤOVŇA
ALLIANZ - SLOVENSKÁ POISŤOVŇA podporuje v roku 2017 medializáciu aktivít zameraných na tvorbu a ochranu prírodného a životného prostredia. Ďakujeme.
Čítať viac >>
Horou
Horou
Horou - hit Zuzany Smatanovej, ktorý vytvorila aj pre film Krajina bez tieňa, patrí medzi obľúbené piesne. Ďakujeme Zuzane, všetkým muzikantom i zvukárovi Ivanovi Jombíkovi za vynikajúce dielo, pretože táto pieseň pomáha otvárať oči všetkým, ktorí zabudli, že bez lesa, resp. bez hory niet života.
Čítať viac >>
Premiéra 2017
Premiéra 2017
Sledujte premiéru televíznej relácie Halali 4.marca na DVOJKE.
Čítať viac >>
Krajina bez tieňa
Krajina bez tieňa
Pozrite si film o lesoch, v ktorých je miesto aj pre človeka...

Filmový dokument o význame racionálnej starostlivosti o lesy, ktoré nám dávajú vzduch, vodu, obnoviteľné suroviny a priestor na život.

Žijeme v betónových domoch, moderných bytoch, či v luxusných rezidenciách, no nikdy by sme nemali opustiť lesy, ktoré, či chceme alebo nie - sú našim domovom. Americký investor a v súčasnosti tretí najbohatší muž sveta Warren Edwart Buffett povedal: „Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom.“

Čítať viac >>
Zomierajú postojačky
Zomierajú postojačky
Pozrite si film Zomierajú postojačky - Tragický osud slovenských lesov

Priekopník slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie nám odkázal: „Zachovajte lesy potomstvu“. Už v polovici 18. storočia začal vysádzať nové lesy na plochách, ktoré boli zdevastované ťažbou dreva pre potreby banského a hutníckeho priemyslu. Dovtedy boli pojmy „zalesňovanie“ a „obhospodarovanie lesov“ neznáme. Dokumentárny film „Zomierajú postojačky“ zobrazuje aktuálnu situáciu v slovenských lesoch poznačenú gradáciou lykožrútov a manažovaním lesného prostredia postihnutého kalamitami.
Čítať viac >>
Zvieracia záchranka
Zvieracia záchranka
Príroda okolo nás sa už dlhú dobu a bohužiaľ stále častejšie dostáva do konfliktu s ľuďmi a vôbec rôznymi vplyvmi antropogénneho charakteru. Medzi takto najviac postihnuté zložky prírody patrí najmä voľne žijúce živočíchy. Mnohé zvieratá hynú pri stretoch s dopravnými prostriedkami.
Čítať viac >>

TV RELÁCIA

 

MÁME SKÚSENOSTI

 

     15. apríla 2016 uplynulo 16 rokov od odvysielania prvej premiéry televízneho magazínu Halali, ktorý do vysielania Slovenskej televízie pripravuje skupina televíznych tvorcov so sídlom v Považskej Bystrici. Názov relácie  HALALI – pochádza z francúzskeho slova „Ha-la-lit“ označujúceho slávnostné fanfáry, ktoré sa v minulosti "trúbili" na lesných rohoch. „Halali“ v televíznej relácii predstavuje vzdanie pocty slovenskej prírode a vidieku, teda aj ľuďom, ktorí v ňom žijú a starajú sa o zachovanie jedinečnosti ukrytej v prírodných krásach, faune a flóre. V televíznej relácii používajú tvorcovia výrazové prostriedky, ktorých cieľom je spopularizovať odbornú problematiku v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, ochrany prírody, environmentálnej politiky, rozvoja vidieka, veterinárnej problematiky, obhospodarovania lesného pôdneho fondu i poľovníctva na Slovensku. Priestor dostávajú aj ďalšie témy: kynológia, sokoliarstvo, turistika - cykloturistika, včelárstvo, chov koní a množstvo ďalších vidieckych aktivít.

 

NEFABULUJEME


     Cieľom magazínu Halali a webovej stránky www.halali.sk – televízia priateľov prírody nie je bulvarizovať témy a šokovať divákov, my prinášame faktografické a overené informácie. Nefabulujeme, neprikrášľujeme, nemanipulujeme s recipientmi. Relácia Halali predstavuje aktivity manažérov krajiny, teda prácu, ktorá vyžaduje odbornosť, trpezlivosť a vizionárov, veď lesy nám poskytujú nenahraditeľné a životodarné hodnoty. Podľa posledných výskumov máme na Slovensku jeden z najvyšších koeficientov biodiverzity v rámci krajín EÚ, a to nie je výsledok jedného - dvoch rokov, to je uvedomelá činnosť generácií lesníkov, profesionálnych ochrancov i priateľov prírody, ktorí racionálne ovplyvňujú naše lesy. Lesnatosť Slovenska je 43% a lesy potrebujeme všetci bez ohľadu na vek, sociálny status, či vzdelanie. Bez lesov niet života.

 

SME SLEDOVANÍ


     Okrem vecnosti a kvality dosahujeme úspech z hľadiska presvedčivého a zaujímavého spracovania jednotlivých tém. Dôkazom sú aktuálne výsledky prieskumu sledovanosti relácie Halali verejnoprávnej televízie, priemerne sleduje reláciu cca 80 tisíc divákov, koeficient ich spokojnosti dosiahol hodnotu +7,5 (hodnotí sa od -10 do +10 bodov). Jeden príklad za všetky: v čase vysielania súťaže o vecné ceny nám prišlo do redakcie za jeden rok cca 29 tisíc listov poslaných klasickou poštou. Ďakujeme Vám, milí diváci. Urobíme všetko preto, aby ste v Halali našli informácie, ktoré vám pomôžu pri manažovaní prírodného prostredia, pri vašich vychádzkach do prírody a pri poznávaní jedinečnosti nádhernej vidieckej krajiny Slovenska.

 

NESEDÍME V TIENI


     W.E. Buffet povedal: „Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi kedysi dávno zasadil strom“. Upozornil nielen na význam racionálnej starostlivosti o lesy a prírodu, ale ponúka aj možnosť zamyslieť sa nad vlastným postojom k životu. Halali nesedí v tieni, ale rozpráva o nenahraditeľných hodnotách, ktoré mnohí považujú za celkom bežné veci. Jeden strom denne zásobuje kyslíkom štvorčlennú rodinu, ktorá ho nemusí kupovať v supermarkete. Ak prejdete autom 100 kilometrov a spálite 6 litrov nafty, vypustíte do ovzdušia 15 kg oxidu uhličitého. No nikto vás za to nepotrestá, pretože zelený les našťastie pracuje pre nás a za nás. Jeden hektár zdravého lesa spracuje za 24 hodín asi 900 kg oxidu uhličitého a vyprodukuje asi 650 kg kyslíka. A koľko kyslíka spotrebuje za rok dospelý človek? Sledujte Halali, pozerajte si videá na webe a zistíte aj odpoveď na túto otázku.

 

Novinky
21. Február 2017
AKTUALIZÁCIA 21.2.2017
Doplnili sme novú reportáž o SOKOLIARSTVE - Sokoliari do UNESCO
Čítať viac >>
29. Jún 2016
Zvieracie záchranky
Príroda okolo nás sa už dlhú dobu a bohužiaľ stále častejšie dostáva do konfliktu s ľuďmi a vôbec rôznymi vplyvmi antropogénneho charakteru. Medzi takto najviac postihnuté zložky prírody patrí najmä voľne žijúce živočíchy. Mnohé zvieratá hynú pri stretoch s dopravnými prostriedkami.
Čítať viac >>
29. Jún 2016
Lesnícke dni 2016
Jubilejný desiaty ročník zeleného podujatia Lesnícke dni 2016 sa uskutočnil vo Zvolene. Hlavné motto 10. ročníka Lesníckych dní: „Zelená dekáda - rastieme ďalej!" sa naplno prejavilo aj v úsilí lesníkov.
Čítať viac >>
28. Jún 2016
Krajina bez tieňa
Filmový dokument o význame racionálnej starostlivosti o lesy, ktoré nám dávajú vzduch, vodu, obnoviteľné suroviny a priestor na život. Žijeme v betónových domoch, moderných bytoch, či v luxusných rezidenciách, no nikdy by sme nemali opustiť lesy, ktoré, či chceme alebo nie - sú našim domovom.
Čítať viac >>
08. Jún 2016
Zomierajú postojačky
Priekopník slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie nám odkázal: „Zachovajte lesy potomstvu“. Už v polovici 18. storočia začal vysádzať nové lesy na plochách, ktoré boli zdevastované ťažbou dreva pre potreby banského a hutníckeho priemyslu. Dovtedy boli pojmy „zalesňovanie“ a „obhospodarovanie lesov“ neznáme.
Čítať viac >>