Televízia priateľov prírody
NÁŠ DOKUMENTÁRNY FILM ZÍSKAL OCENENIE
Film s názvom Má poľovníctvo zmysel? získalo ocenenie na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale AGROfilm 2021 od rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďakujeme všetkým za priazeň.

Film si môžete pozrieť po kliknutí SEM!
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
TV RELÁCIU HALALI SLEDOVALO V NEDEĽU 28.2.2021 REKORDNÝCH 172 000 DIVÁKOV!
DOKUMENTÁRNY FILM: MÁ POĽOVNÍCTVO ZMYSEL?
Celý predošlý rok sme pracovali na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím verejnosť poľovníkov úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie.
© Slovenská poľovnícka komora
PIF: Slovenský deň na Svetovej výstave ONE WITH NATURE
14.10.2021
Čo všetko sme návštevníkom predstavili počas trvania slovenského dňa na výstave zvanej "V jednote s prírodou", kto a čo bolo súčasťou našej expozície a ako nás ohodnotil pán minister Vlčan si môžete pozrieť v našej krátkej reportáži.
Samostatné lesníctvo - výstava v LaD
10.10.2021
Lesníctvo na Slovensku si tento rok pripomína 150. výročie osamostatnenia od baníctva. Pre slovenské lesy to bol historický zlom, ktorý znamenal koniec devastačnej ťažby dreva v prospech iných odvetví napríklad baníctva a hutníctva.
Ekológia v lesoch
10.10.2021
Prírodné priestory, ktoré využíva naša armáda na výcvik obhospodarujú Vojenské lesy a majetky SR. V súčasnosti hospodária zhruba na výmere 68 000 tisíc lesných a poľnohospodárskych pozemkov. Jednou z ich hlavných úloh je trvalo udržateľné hospodárenie v lesoch.
Chodník malých netopierov
10.10.2021
Chodník malých netopierov. To je nová atrakcia stredného Gemera. Nachádza sa v okrese Revúca nad obcou Rákoš. Má 14 stanovíšť a dĺžku viac ako 1,6 km. Lesnícky náučný chodník symbolicky otvorili na Medzinárodný deň netopierov 10. septembra.
Klub žien lesa
20.09.2021
Už po 23-krát sa stretli ženy z Klubu žien lesa, ktorý je najväčším klubom organizovaným v Slovenskej lesníckej komore. Tento rok navštívili Antontstál, poľovnícky zámoček a zároveň účelové zariadenie lesnej pedagogiky.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie