Televízia priateľov prírody
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
TV RELÁCIU HALALI SLEDOVALO V NEDEĽU 28.2.2021 REKORDNÝCH 172 000 DIVÁKOV!
DOKUMENTÁRNY FILM: MÁ POĽOVNÍCTVO ZMYSEL?
Celý predošlý rok sme pracovali na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím verejnosť poľovníkov úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie.
© Slovenská poľovnícka komora
BECOME A REPORTER FROM NATURE!
Ocenená biodiverzita
21.06.2021
Lesopoľnohospodársky majetok Ulič pôsobí na severovýchodnom Slovensku v NP Poloniny. Obrábajú nie len lesy, ale aj 1700 ha poľnohospodárskej pôdy pestovaním ďatelinotrávnych miešanok a kukurice na siláž. Zvyšok tvoria podhorské lúky, ktoré kosia na senáž. Lesnatosť sa v Poloninách v ktorým LPM hospodári pohybovala na úrovni 60%, dnes dosahuje už takmer 90%.
Petrovská dolina
21.06.2021
Jedným z prvých miest, kde sa vykonávalo sadanie stromčekov dobrovoľníkmi v akcii Milión stromov pre Slovensko, bola Petrovská dolina v Javorníkoch. Pôvodné lesy boli pred sto rokmi vyrúbané a boli nahradené monokultúrou smreka. Dnes ich lesníci obnovujú pôvodnými drevinami jedľa, buk, smrek a cennými listnáčmi.
Pomoc včelárom
21.06.2021
Slovenský zväz včelárov združuje chovateľov a priateľov včiel. Dnes zastupujú viac ako 15-tisíc včelárov s vyše 250 tisícami registrovaných včelstiev v SZV. Koronavírus i klimatické zmeny ich výrazne ovplyvňujú, aj preto im podali pomocnú ruku Vojenské lesy a majetky pod gesciou Ministerstva obrany SR.
Dravce na poli
08.06.2021
Začiatkom leta je už na svete väčšina mláďat. Dravce na hniezdach majú už odrastených svojich potomkov, ktoré sú neustále hladné a spotrebujú tak veľa potravy. V tomto období prebieha kosba tráv a krmovín, pri ktorých príde o život viacero živočíchov a stanú sa potravou pre dravce.
Bažant poľovný
07.06.2021
Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene otvorilo vo svojich priestoroch výstavu o ďalšom druhu zveri, tentokrát o našom nepôvodnom ale kedysi hojne zastúpenom, o bažantovi poľovnom. Navštívte aspoň takto múzeum LaD.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie