Televízia priateľov prírody
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
NELOVÍME PRE KORISŤ
Nový dokumentárny film o slovenskom sokoliarstve si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli HALALISLOVENSKO po kliknutí sem.
VÝZVA PREZIDENTA
POĽOVNÍCI, LOVTE DIVIAKY!
NÁŠ DOKUMENTÁRNY FILM ZÍSKAL OCENENIE
Film s názvom Má poľovníctvo zmysel? získalo ocenenie na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale AGROfilm 2021 od rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďakujeme všetkým za priazeň.

Film si môžete pozrieť po kliknutí SEM!
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
Kvalitná divina
29.11.2021
Divina patrí medzi biopotraviny 21. storočia. Ako sa dostanete ku kvalitnú divinu v koži? Opýtali sme sa najčastejšieho predajcu cez aplikáciu PredajDiviny.sk zástupcov Vojenských lesov a majetkov SR, š. p. V reportáži uvidíte ako a kde sa dá divina ľahko kúpiť priamo od poľovníkov tak, aby spĺňala všetky hygienické štandardy.
Kalamita na Čiernom Váhu
29.11.2021
V lesoch na Čiernom Váhu úradoval vietor. Poškodené boli všetky lesy od mladín až po porasty v rubnom veku. Sila vetra bola tak veľká, že poškodila viac ako 90 000 metrov kubických dreva. Keďže lesníci kalamitu v určitých úsekoch nemôžu spracovať, požiadali Štátnu ochranu prírody o súhlas so spracovaním, ktorý však nebol vydaný. Čo bude ďalej? Pozrite si reportáž
Reorganizácia
29.11.2021
V najväčšom štátnom podniku obhospodarujúcich lesy chystajú reorganizáciu. Zmenou organizačnej štruktúry sa má počet odštepných závodov zmeniť zo súčasných 23 na 12 a počet lesných správ zo 129 na 93. Má dôjsť k posilneniu prevádzky, zavedeniu jemnejších spôsobov hospodárenia a ďalších...
Porta Rusica
29.11.2021
Porta Rusica - kamenná cesta začína pri vodnej nádrži Starina. O novú cyklotrasu sa starajú lesníci z Lesopoľnohospodárskeho majetku Ulič, š. p. Národný park Poloniny ponúka pokoj a krásnu prírodu. Turistický ruch sa tu rozbieha len veľmi pomaly, preto veríme, že k pozdvihnutiu tohto kúta Slovenska dopomôže aj táto cyklotrasa.
Dvesto líp
29.11.2021
Lipa je náš národný strom alebo aj národný strom Slovanov. Obec Hrabušice spojila niekoľko organizácií, aby spolu so žiakmi vysadili 200 líp. Do tejto aktivity sa zapojil NP Slovenský raj, Lesy SR, obec, školu i miestny urbariát.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie