Televízia priateľov prírody
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
TV RELÁCIU HALALI SLEDOVALO V NEDEĽU 28.2.2021 REKORDNÝCH 172 000 DIVÁKOV!
DOKUMENTÁRNY FILM: MÁ POĽOVNÍCTVO ZMYSEL?
Celý predošlý rok sme pracovali na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím verejnosť poľovníkov úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie.
© Slovenská poľovnícka komora
BECOME A REPORTER FROM NATURE!
Otravy dravcov
08.04.2021
Opäť sa stretávame s otrávenými a zastrelenými vzácnymi druhmi dravcov a vtákov na Záhorí. SPK spolupracuje aj pri odhaľovaní týchto trestných činov s políciou i ochranármi. Trestný čin, ktorý bol v tomto prípade spáchaný, nebol len na úseku pytliactva alebo porušovania ochrany rastlín a živočíchov, ale aj neoprávneným nakladaním s vysokorizikovými chemickými látkami.
PANDEMICKÝ LOV DIVIAKOV
06.04.2021
Vláda SR povolila výnimku zo zákazu vychádzania mimo okres a pobyt v prírode po 20,00 hod. pre držiteľov poľovných lístkov za účelom plnenia opatrení AMO. O výnimku žiadali chovatelia, poľnohospodári a poľovníci. Viac v tomto dôležitom videu!
Diviačia pandémia - AMO
29.03.2021
Slovensko má od roku 2019 prvé potvrdené prípady afrického moru ošípaných u diviačej zveri. Ako sa situácia zmenila za ten čas, aká je dôležitá úloha poľovníkov, a ako sa s nákazou pasujú užívatelia revírov postihnutých touto nákazou si pozrite v našej reportáži.
Lesné cyklotrasy
29.03.2021
Snahou Lesov SR, š. p. je sprístupňovať cyklistom lesné cesty, ktoré slúžia prioritne na približovanie dreva alebo hasenie požiaru. Lesy SR, š. p. už pred piatimi rokmi podpísali memorandum o spolupráci s cykloturistami. V reportáži Vám predstavíme 3 nové cyklotrasy.
Psy navoľno
21.03.2021
Mnohí majitelia psov si mýlia prírodu s voľným výbehom psov. Pes však musí byť mimo chovného priestoru na vodítku. Pozreli sme sa na túto pálčivú problematiku so zvieracou ombudsmankou.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie