Televízia priateľov prírody
PREMIÉRA 8.5.2021
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
TV RELÁCIU HALALI SLEDOVALO V NEDEĽU 28.2.2021 REKORDNÝCH 172 000 DIVÁKOV!
DOKUMENTÁRNY FILM: MÁ POĽOVNÍCTVO ZMYSEL?
Celý predošlý rok sme pracovali na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím verejnosť poľovníkov úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie.
© Slovenská poľovnícka komora
Májové mláďatá
26.04.2021
Šťavnaté májové listy bukov, v pyžamkách poobliekané diviačatá ako lesní škriatkovia pod dohľadom starostlivých matiek. Odložené mláďatá srnčej zveri maskuje bodkovaná srsť. Príroda sa v máji naplno prebudila k životu. Pozrite si to v reportáži.
Zelená spolupráca
26.04.2021
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Lesy SR, š. p. a Mesto Bratislava vyšli v ústrety spoločenskej požiadavke a rozšírili rekreačné možnosti prímestských lesov v Bratislave. Územie sa tak rozšírilo z 3200 na 7000 hektárov.
Otvorený skanzen
26.04.2021
Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline je otvorený pre svojich návštevníkov od 1.5. a bude mať nainštalované aj všetky exponáty. Dĺžka chodníka je cez 4 km a nájdete na nej takmer 90 zastávok. Pozrite sa v reportáži, čo všetko tam môžete nájsť.
Zbierame odpadky
22.04.2021
Počas dvoch rokov výzvy Čistý revír = čistá príroda vyzbierali poľovníci viac ako 370 ton odpadu. Aj keď v minulom roku nám podujatia znemožnila pandémia, tento rok sme sa pozreli na individuálny zber v PZ Výr Prečín
Otravy dravcov
08.04.2021
SPK spolupracuje aj pri odhaľovaní trestných činov s políciou i ochranármi. Trestný čin, ktorý bol v spáchaný, nebol len na úseku pytliactva, porušovania ochrany rastlín a živočíchov, ale aj neoprávneným nakladaním s vysokorizikovými chemickými látkami.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie