Televízia priateľov prírody
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI
TV RELÁCIU HALALI SLEDOVALO V NEDEĽU 28.2.2021 REKORDNÝCH 172 000 DIVÁKOV!
DOKUMENTÁRNY FILM: MÁ POĽOVNÍCTVO ZMYSEL?
Celý predošlý rok sme pracovali na dokumente, ktorý má laickej verejnosti vysvetliť potrebu a dôležitosť lovu vykonávaného poľovníkmi, jeho zmysel, chovateľské ciele, či regule, podľa ktorých sa riadi. Mnohí si možno po prezretí dokumentu poviete, veď to bolo celé o love. Avšak práve lov je to, s čím verejnosť poľovníkov úzko spája, čo kritizuje a čomu, možno nie správne, rozumie.
© Slovenská poľovnícka komora
BECOME A REPORTER FROM NATURE!
Klub žien lesa
20.09.2021
Už po 23-krát sa stretli ženy z Klubu žien lesa, ktorý je najväčším klubom organizovaným v Slovenskej lesníckej komore. Tento rok navštívili Antontstál, poľovnícky zámoček a zároveň účelové zariadenie lesnej pedagogiky.
Africký mor ošípaných
20.09.2021
Slovenskom sa šíri africký mor ošípaných. V súčasnosti je infikovaných už 29 okresov, čo spôsobuje veľké obavy predovšetkým chovateľom ošípaných a ohrozuje potravinovú sebestačnosť v produkcii bravčového mäsa. Čo všetko robí štát i poľovníci aby zabránili šíreniu AMO? Sledujte v reportáži.
Lov diviakov
20.09.2021
Vláda SR schválila mimoriadne núdzové opatrenia proti šíreniu afrického moru ošípaných. Jedným z opatrení je aj to, aby revíry v pôsobnosti štátu umožnili lov diviačej zveri každému, kto o to požiada a to bezodplatne. Boli sme sa na takomto love pozrieť v poľovnom revíri Lesov SR, š.p., patriaceho pod OZ Topoľčianky.
Ako liečiť vtáky?
20.09.2021
Ako sa postarať o zranené alebo nájdené dravce? Pozreli sme sa do zákulisia Univerzitnej veterinárnej nemocnice UVLF v Košiciach, rehabilitačnej stanice, obory a porozprávali sa aj so zahraničnými študentami univerzity.
Tatranská Javorina
10.09.2021
Tatranská Javorina bola vyhlásená za významné lesnícke miesto. Je veľmi známa svojimi národnými kultúrnymi pamiatkami, napr. lovecký zámoček Hohenlohe, ktorý má v správe kancelária prezidentky SR. Práve Hohenlohe umožnil ľuďom pohybovať sa po tatrách po aktuálnych chodníkoch.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie