Televízia priateľov prírody
ARCHÍV TV RELÁCIE HALALI
Nestihli ste si pozrieť naše vysielanie v premiére ani v repríze? Nájdete ich jednotlivo v časti "REPORTÁŽE"
NELOVÍME PRE KORISŤ
Nový dokumentárny film o slovenskom sokoliarstve si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli HALALISLOVENSKO po kliknutí sem.
VÝZVA PREZIDENTA
POĽOVNÍCI, LOVTE DIVIAKY!
NÁŠ DOKUMENTÁRNY FILM ZÍSKAL OCENENIE
Film s názvom Má poľovníctvo zmysel? získalo ocenenie na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale AGROfilm 2021 od rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďakujeme všetkým za priazeň.

Film si môžete pozrieť po kliknutí SEM!
BUĎ REPORTÉROM Z PRÍRODY!
Máš nápad, či dobrý tip na reportáž?
OZVI SA NÁM!
Lesná zver v zime
17.01.2022
V posledných rokoch sme si už zvykli na to, že začiatok zimy je bez snehu. To poskytuje živočíchom skoro stále prestretý stôl. Oziminu využívajú ako zdroj potravy napr. krkavce čierne, myšiaky tam čakajú na svoju najčastejšiu korisť - hraboše. Zimné kŕdle drozdov tu taktiež nájdu miesto pre odpočinok i potravu. Sledujte zver v zime v našej reportáži.
Štiepka na zahriatie
17.01.2022
Vojenské lesy a majetky SR, š. p. sa snažia byť vo výrobe tepla a teplej vody absolútne sebestačným podnikom so zanechaním minimálnej uhlíkovej stopy. Na vykurovanie používajú kusové drevo, drevnú štiepku alebo drevené pelety. Taktiež si vyrábajú vlastnú energickú energiu, ktorú využívajú aj v automobilovej doprave. Svojou činnosťou sú tak mimoriadne šetrní k životnému prostrediu.
Pohyb v lese v zimnom období
17.01.2022
V čase vegetačného pokoja a snehovej prikrývky sa zver sústreďuje v okolí kŕmidiel. Zvýšené vyrušovanie ľuďmi môže narušiť ich zdravotný stav a trávenie. Do lesa mieria aj rodiny s deťmi, ktorí majú pocit, že zvieratká treba počas zimy prikrmovať. Avšak nie odpadkami z kuchyne, koláčikmi či inou ľudskou potravou. Zver potrebuje v prvom rade pokoj.
Lesnatosť Slovenska
17.01.2022
Pri poslednej novele zákona o lesoch bol definované kritériá prírode blízkeho hospodárenia v lesoch. Všetci chceme aby lesy boli zdravé a vedeli udržať v krajine vodu, ktorú pre život potrebujeme všetci. Lesnatosť Slovenska dlhodobo rastie a dosahuje aj s nelesnými plochami už viac ako 45%.
Stromčeky pre deti
13.12.2021
Vianočné stromčeky sa pestujú na plantážach, alebo ich horári vyberajú priamo z lesov pri prerezávkach, tak aby sa po ich vybratí ponechali v poraste silnejšie a hrubšie stromčeky. Tým vybraným stromčekom sa potešia vďaka Vojenským lesom a majetkom SR, š. p. detské domovy, ktoré o ne prejavili záujem. K stromčekom tentokrát pridali aj niečo ďalšie z lesov. Čo? To si pozrite v reportáži.
Napíšte nám
Námety do vysielania alebo iné správy.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Počasie